Hrady a zámky

V okolí 20 km od penziónu sa nachádza niekoľko zaujímavých hradov a zrúcanín. K najznámejším patria hrad Beckov, Trenčiansky hrad, hrad Tematín, Čachtický hrad, Topoľčiansky hrad a hrad Uhrovec.

HRAD UHROVEC

Zrúcanina hradu z 13 storočia vypínajúca sa vo výške 591 m nad morom, na bočnom hrebeni Nitrických vrchov ( časť Strážovských vrchov ), neďaleko obce Uhrovské Podhradie v ťažšie dostupnom teréne. Z nášho penziónu trvá cesta do Uhrovského Podhradia približne pol hodinu autom. Výstup k hradu nie je náročný, cesta trvá približne hodinu. Cestou naspäť môžete v obci Uhrovec tiež navštíviť rodný dom Ľudovíta Štúra a Alexandra Dubčeka, ktorý bol v roku 1965 vyhlásený za národnú kultúrnu pamiatku.

Topoľčiansky hrad

Zrúcanina stredovekého hradu z 13.storočia, ktorá sa vypína na brale z dolomitového vápenca vo výške 525 m n.m. Nachádza sa v juhovýchodnej časti Považského Inovca, nad obcou Podhradie. Cesta autom z nášho penziónu trvá približne 25 minút. Okrem hradu je v obci možné pozrieť si jaskyňu Opálena skala, prípadne sa vydať na túru po značených turistických chodníkoch.